Terug naar rijscholen

Verkeersschool Holmersma

LEEKAutomaat beschikbaar

CBR-examenresultaten

2025-07-01 / 2026-06-30
Auto · B — Examenresultaten
ExamenEerste examensIn één keer geslaagdHerexamensGeslaagd bij herexamen
Alle transmissies14253 geslaagd37,3%15580 geslaagd51,6%
Handgeschakeld13652 geslaagd38,2%14576 geslaagd52,4%
Automaat61 geslaagd16,7%104 geslaagd40%

Alle transmissies

Eerste examens
37,3% 53 van 142 geslaagd
Herexamens
51,6% 80 van 155 geslaagd

Handgeschakeld

Eerste examens
38,2% 52 van 136 geslaagd
Herexamens
52,4% 76 van 145 geslaagd

Automaat

Eerste examens
16,7% 1 van 6 geslaagd
Herexamens
40% 4 van 10 geslaagd
Toelichting bij de cijfers

Auto · B. Alleen reguliere praktijkexamens.

Alle transmissies omvat ook eventuele combi-resultaten. De deelcategorieën hoeven daarom niet op te tellen tot het totaal. Een ontbrekend automaatresultaat betekent niet dat de school geen automaatlessen aanbiedt.

Slagingspercentage door de jaren

2015–2026 · 44 verslagperioden

Eerste pogingHerexamens
0%25%50%75%100%20152017201920212022202420262014-10-01 / 2015-09-30: 43,5%2014-10-01 / 2015-09-30: 51,2%2015-01-01 / 2015-12-31: 42,6%2015-01-01 / 2015-12-31: 53,2%2015-04-01 / 2016-03-31: 50%2015-04-01 / 2016-03-31: 55,6%2015-07-01 / 2016-06-30: 47,7%2015-07-01 / 2016-06-30: 56,1%2015-10-01 / 2016-09-30: 46,3%2015-10-01 / 2016-09-30: 59,1%2016-01-01 / 2016-12-31: 45,6%2016-01-01 / 2016-12-31: 59,5%2016-04-01 / 2017-03-31: 42,2%2016-04-01 / 2017-03-31: 51,8%2016-07-01 / 2017-06-30: 43%2016-07-01 / 2017-06-30: 60%2016-10-01 / 2017-09-30: 49,4%2016-10-01 / 2017-09-30: 61,9%2017-01-01 / 2017-12-31: 53,7%2017-01-01 / 2017-12-31: 56,9%2017-04-01 / 2018-03-31: 55,4%2017-04-01 / 2018-03-31: 62,5%2017-07-01 / 2018-06-30: 56,6%2017-07-01 / 2018-06-30: 45,5%2017-10-01 / 2018-09-30: 53,1%2017-10-01 / 2018-09-30: 38,8%2018-01-01 / 2018-12-31: 47,1%2018-01-01 / 2018-12-31: 42,9%2018-04-01 / 2019-03-31: 40,6%2018-04-01 / 2019-03-31: 43,1%2018-07-01 / 2019-06-30: 41,2%2018-07-01 / 2019-06-30: 46,2%2018-10-01 / 2019-09-30: 39%2018-10-01 / 2019-09-30: 46,1%2019-01-01 / 2019-12-31: 38,3%2019-01-01 / 2019-12-31: 44,9%2019-04-01 / 2020-03-31: 39,3%2019-04-01 / 2020-03-31: 44,3%2019-07-01 / 2020-06-30: 37,6%2019-07-01 / 2020-06-30: 41,1%2019-10-01 / 2020-09-30: 37,1%2019-10-01 / 2020-09-30: 42,4%2020-01-01 / 2020-12-31: 37,8%2020-01-01 / 2020-12-31: 43,5%2020-04-01 / 2021-03-31: 43,5%2020-04-01 / 2021-03-31: 47,4%2020-07-01 / 2021-06-30: 48,4%2020-07-01 / 2021-06-30: 51,8%2020-10-01 / 2021-09-30: 56,8%2020-10-01 / 2021-09-30: 54,8%2021-01-01 / 2021-12-31: 59,8%2021-01-01 / 2021-12-31: 55,4%2021-04-01 / 2022-03-31: 59,6%2021-04-01 / 2022-03-31: 56,4%2021-07-01 / 2022-06-30: 56,6%2021-07-01 / 2022-06-30: 58,1%2021-10-01 / 2022-09-30: 55,7%2021-10-01 / 2022-09-30: 61,8%2022-01-01 / 2022-12-31: 51,5%2022-01-01 / 2022-12-31: 61,6%2022-04-01 / 2023-03-31: 44,1%2022-04-01 / 2023-03-31: 57,5%2022-07-01 / 2023-06-30: 42%2022-07-01 / 2023-06-30: 49,2%2022-10-01 / 2023-09-30: 38,4%2022-10-01 / 2023-09-30: 44,5%2023-01-01 / 2023-12-31: 38,8%2023-01-01 / 2023-12-31: 40,5%2023-04-01 / 2024-03-31: 41,7%2023-04-01 / 2024-03-31: 41,9%2023-07-01 / 2024-06-30: 42%2023-07-01 / 2024-06-30: 44,3%2023-10-01 / 2024-09-30: 39,9%2023-10-01 / 2024-09-30: 45,7%2024-01-01 / 2024-12-31: 37,9%2024-01-01 / 2024-12-31: 51,5%2024-04-01 / 2025-03-31: 37,9%2024-04-01 / 2025-03-31: 50,8%2024-06-01 / 2025-06-30: 37,6%2024-06-01 / 2025-06-30: 53,6%2024-10-01 / 2025-09-30: 39,5%2024-10-01 / 2025-09-30: 51%2025-01-01 / 2025-12-31: 37,1%2025-01-01 / 2025-12-31: 50,9%2025-04-01 / 2026-03-31: 36,1%2025-04-01 / 2026-03-31: 50,6%2025-07-01 / 2026-06-30: 37,3%2025-07-01 / 2026-06-30: 51,6%
Eerste poging37,3%142 examens
Herexamens51,6%155 examens
CBR-bronbestand ↗
Alle cijfers en toelichting (44)

CBR-perioden overlappen en worden niet opgeteld. Geen gegevens betekent geen 0%.

Resultaten per CBR-opleidercode. Leerlingen en examenmoment beïnvloeden de cijfers.

PeriodeEerste pogingGeslaagdHerexamensGeslaagd
2025-07-01 / 2026-06-3014237,3%15551,6%
2025-04-01 / 2026-03-3116936,1%17650,6%
2025-01-01 / 2025-12-3118637,1%16950,9%
2024-10-01 / 2025-09-3017739,5%14551%
2024-06-01 / 2025-06-3014937,6%13853,6%
2024-04-01 / 2025-03-3113237,9%12050,8%
2024-01-01 / 2024-12-3111637,9%13651,5%
2023-10-01 / 2024-09-3013839,9%15145,7%
2023-07-01 / 2024-06-3015742%16744,3%
2023-04-01 / 2024-03-3116841,7%17941,9%
2023-01-01 / 2023-12-3118838,8%16340,5%
2022-10-01 / 2023-09-3018538,4%15544,5%
2022-07-01 / 2023-06-3018142%12849,2%
2022-04-01 / 2023-03-3116144,1%11357,5%
2022-01-01 / 2022-12-3116351,5%9961,6%
2021-10-01 / 2022-09-3015855,7%8961,8%
2021-07-01 / 2022-06-3014356,6%8658,1%
2021-04-01 / 2022-03-3113659,6%7856,4%
2021-01-01 / 2021-12-319759,8%6555,4%
2020-10-01 / 2021-09-308156,8%7354,8%
2020-07-01 / 2021-06-309148,4%8351,8%
2020-04-01 / 2021-03-316943,5%7847,4%
2020-01-01 / 2020-12-319037,8%9243,5%
2019-10-01 / 2020-09-309737,1%9242,4%
2019-07-01 / 2020-06-309337,6%9041,1%
2019-04-01 / 2020-03-3111239,3%9744,3%
2019-01-01 / 2019-12-3110738,3%8944,9%
2018-10-01 / 2019-09-3010039%8946,1%
2018-07-01 / 2019-06-3010241,2%7846,2%
2018-04-01 / 2019-03-319640,6%7243,1%
2018-01-01 / 2018-12-318747,1%6342,9%
2017-10-01 / 2018-09-308153,1%4938,8%
2017-07-01 / 2018-06-307656,6%4445,5%
2017-04-01 / 2018-03-317455,4%4862,5%
2017-01-01 / 2017-12-318253,7%6556,9%
2016-10-01 / 2017-09-308749,4%6361,9%
2016-07-01 / 2017-06-307943%6560%
2016-04-01 / 2017-03-318342,2%5651,8%
2016-01-01 / 2016-12-317945,6%4259,5%
2015-10-01 / 2016-09-306746,3%4459,1%
2015-07-01 / 2016-06-306547,7%4156,1%
2015-04-01 / 2016-03-315650%4555,6%
2015-01-01 / 2015-12-315442,6%4753,2%
2014-10-01 / 2015-09-306243,5%4151,2%
Lokale vergelijking

Hoe staat deze rijschool ervoor?

Positie bij CBR Groningen #25van 54

vergelijkbare rijscholen voor auto · b

Bekijk de hele ranglijst bij CBR Groningen
Vergelijkingsscore 25,9/100
Eerste poging 37,9% 140 eerste examens op deze locatie
Examenlocatie Groningen 2025-07-01 – 2026-06-30
Hoe vergelijken we?

We vergelijken dezelfde voertuigcategorie en verslagperiode bij dezelfde CBR-examenlocatie. Alleen de eerste examens op deze locatie tellen mee, niet het schooltotaal. Standaard zie je de locatie met de meeste eerste examens van deze rijschool. De vergelijkingsscore weegt CBR-resultaten voor 70% en de Google-beoordeling van de hele rijschool voor 30%. Voor CBR gebruiken we de 95%-Wilson-ondergrens: die houdt rekening met het aantal examens. Een ondergrens van 30% geeft 0 componentpunten en 70% geeft 100; daartussen loopt de schaal lineair. Dit is niet het gewone slagingspercentage. Google krijgt 20 beoordelingen van 4,05 als neutraal startgewicht, zodat kleine aantallen minder zwaar wegen. De aangepaste Google-rating van 3,2 geeft 0 componentpunten en 4,9 geeft 100; daartussen loopt de schaal lineair. Buiten deze grenzen toppen we elke component af. Voor een score zijn minstens 10 eerste examens op deze locatie en 5 Google-beoordelingen nodig. De Wilson-ondergrens rekent kleine aantallen zelf al af, dus een kleinere school komt binnen zonder voordeel. Een positie verschijnt vanaf 5 vergelijkbare scholen; gelijke scores delen een positie. Deze schaalgrenzen zijn redactionele keuzes, geen gemeten minimum of maximum. De rangorde gebruikt de ongeronde score; afgeronde scores kunnen gelijk lijken. Prijzen tellen niet mee. Dit is onze redactionele vergelijking, geen CBR-keurmerk of voorspelling van jouw slagingskans.

Ervaringen op Google

Opgehaald op 4 sep 2026

Fragmenten uit opgehaalde Google-reviews, nieuwste eerst binnen onze steekproef. Dit zijn niet alle reviews.

N van Tricht
5/5
In 1 keer geslaagd voor mijn rijbewijs! Super fijne lessen gehad met Lissa, en hulp gekregen waar nodig. Heel erg bedankt voor alles!
Lees verder op Google
Anouk Liewes
5/5
Een top rijinstructeur! Altijd rustig, duidelijk in de uitleg en veel geduld. Dankzij de fijne begeleiding heb ik met vertrouwen leren rijden. Absoluut een aanrader!
Lees verder op Google

Over de rijschool

In 1969 is Verkeersschool Holmersma opgericht door Margriet Holmersma en sindsdien hebben we altijd de nieuwste ontwikkelingen gevolgd.

  • Opgericht in 1969
  • 22 medewerkers
  • Lesauto: auto's, vrachtwagens, DAFje, vuurrode Audi’s

Instructeurs (22)

  • Dieter
  • Anja
  • Monique
  • Daniëlle
  • Esther
  • Geert-Jan
  • Jan Willem
  • Hillian
  • Joost
  • Kim
  • Klaas
  • Klaas Richard
  • Kris
  • Lissa
  • Louwe
  • Peter
  • Michael
  • Mieke
  • Nick
  • Sandra
  • Steven
  • Lars
Bron: website van de rijschool ↗

Lesprijzen en pakketten

Autorijles

€ 73,90 per les (lesduur niet vermeld)

Autorijles — Lesprijzen en pakketten
AanbodOmvangPrijsPer uur
Praktijkles (per uur) € 73,90
Rijlespakket 10 uur rijles, betaling in 3 termijnen (€ 206,33 p/m) € 619,00

Prijzen van de rijschool; bevestig het actuele aanbod. Vergelijk uurprijzen alleen voor losse lessen.

Prijsinformatie en overige categorieën

Deze rijschool vermeldt ook prijzen voor: Motor, Scooter, Theorie.

De site vermeldt nog 16 prijzen zonder te zeggen voor welk voertuig.

Prijzen gelezen op 5-9-2026.

Contact en locatie

Openingstijden

Volgens Google Maps. Dit zijn geen beschikbare lestijden.

Maandag
09:30–17:00
Dinsdag
09:30–17:00
Woensdag
09:30–17:00
Donderdag
09:30–17:00
Vrijdag
09:30–17:00
Zaterdag
Niet vermeld
Zondag
Niet vermeld
Controleer op Google Maps ↗
CBR-opleidercode
0080H1
Adres
Euroweg 89
9351ER Leek
Telefoon
+31594512278
E-mail
[email protected]
Website
holmersma.nl
Op de kaart1 rijschool

Bij benadering: plaatscentra, geen bevestigde lesadressen.

Examenlocaties

  • Assen (Azieweg 25a)
  • Groningen (Protonstraat 3)

Dit zijn examenlocaties uit de verslagperiode, geen bevestigde les- of ophaalgebieden.

Vragen voor je proefles
  • Blijf ik bij dezelfde instructeur, en hoe vaak kan ik lessen?
  • Wat kost een les, hoe lang duurt die en wat zit er in een pakket?
  • Wat zijn de voorwaarden voor afzeggen, stoppen en terugbetaling?
  • Hoe bespreken we mijn voortgang en wanneer ik klaar ben voor het examen?
Bronnen en correcties

Schoolgegevens komen van de eigen website en kunnen verouderd zijn.

Bronnen: Rijschool Rijschool Rijschool Rijschool Rijschool

Geïmporteerd op 2026-09-03. De ranglijst is van Theorio en is geen aanbeveling van het CBR. Denk je dat gegevens verkeerd zijn gekoppeld? Vermeld de opleidercode wanneer je contact opneemt.