Terug naar rijscholen

Verkeersschool NOVA

NIJMEGENAutomaat beschikbaar

CBR-examenresultaten

2025-07-01 / 2026-06-30
Auto · B — Examenresultaten
ExamenEerste examensIn één keer geslaagdHerexamensGeslaagd bij herexamen
Alle transmissies13077 geslaagd59,2%9854 geslaagd55,1%
Handgeschakeld11169 geslaagd62,2%7544 geslaagd58,7%
Automaat198 geslaagd42,1%2310 geslaagd43,5%

Alle transmissies

Eerste examens
59,2% 77 van 130 geslaagd
Herexamens
55,1% 54 van 98 geslaagd

Handgeschakeld

Eerste examens
62,2% 69 van 111 geslaagd
Herexamens
58,7% 44 van 75 geslaagd

Automaat

Eerste examens
42,1% 8 van 19 geslaagd
Herexamens
43,5% 10 van 23 geslaagd
Toelichting bij de cijfers

Auto · B. Alleen reguliere praktijkexamens.

Alle transmissies omvat ook eventuele combi-resultaten. De deelcategorieën hoeven daarom niet op te tellen tot het totaal. Een ontbrekend automaatresultaat betekent niet dat de school geen automaatlessen aanbiedt.

Slagingspercentage door de jaren

2015–2026 · 44 verslagperioden

Eerste pogingHerexamens
0%25%50%75%100%20152017201920212022202420262014-10-01 / 2015-09-30: 46,7%2014-10-01 / 2015-09-30: 49,3%2015-01-01 / 2015-12-31: 48,4%2015-01-01 / 2015-12-31: 51,1%2015-04-01 / 2016-03-31: 51,6%2015-04-01 / 2016-03-31: 51,6%2015-07-01 / 2016-06-30: 50,5%2015-07-01 / 2016-06-30: 54,8%2015-10-01 / 2016-09-30: 50%2015-10-01 / 2016-09-30: 50,7%2016-01-01 / 2016-12-31: 45,7%2016-01-01 / 2016-12-31: 51,4%2016-04-01 / 2017-03-31: 45,1%2016-04-01 / 2017-03-31: 55,3%2016-07-01 / 2017-06-30: 45,9%2016-07-01 / 2017-06-30: 51,6%2016-10-01 / 2017-09-30: 48,6%2016-10-01 / 2017-09-30: 54,8%2017-01-01 / 2017-12-31: 57,1%2017-01-01 / 2017-12-31: 57,7%2017-04-01 / 2018-03-31: 56,7%2017-04-01 / 2018-03-31: 55%2017-07-01 / 2018-06-30: 54,9%2017-07-01 / 2018-06-30: 57,1%2017-10-01 / 2018-09-30: 54,5%2017-10-01 / 2018-09-30: 55%2018-01-01 / 2018-12-31: 46,1%2018-01-01 / 2018-12-31: 50%2018-04-01 / 2019-03-31: 46,3%2018-04-01 / 2019-03-31: 48,4%2018-07-01 / 2019-06-30: 49,3%2018-07-01 / 2019-06-30: 44,9%2018-10-01 / 2019-09-30: 50%2018-10-01 / 2019-09-30: 50%2019-01-01 / 2019-12-31: 52%2019-01-01 / 2019-12-31: 50,5%2019-04-01 / 2020-03-31: 52,8%2019-04-01 / 2020-03-31: 50,5%2019-07-01 / 2020-06-30: 53,9%2019-07-01 / 2020-06-30: 56,6%2019-10-01 / 2020-09-30: 54,3%2019-10-01 / 2020-09-30: 48,4%2020-01-01 / 2020-12-31: 57,9%2020-01-01 / 2020-12-31: 55%2020-04-01 / 2021-03-31: 59,2%2020-04-01 / 2021-03-31: 58,3%2020-07-01 / 2021-06-30: 58,3%2020-07-01 / 2021-06-30: 52,3%2020-10-01 / 2021-09-30: 61,4%2020-10-01 / 2021-09-30: 64%2021-01-01 / 2021-12-31: 58,1%2021-01-01 / 2021-12-31: 59,4%2021-04-01 / 2022-03-31: 54,1%2021-04-01 / 2022-03-31: 61,3%2021-07-01 / 2022-06-30: 53,6%2021-07-01 / 2022-06-30: 63,2%2021-10-01 / 2022-09-30: 52,4%2021-10-01 / 2022-09-30: 52,1%2022-01-01 / 2022-12-31: 52,3%2022-01-01 / 2022-12-31: 51,8%2022-04-01 / 2023-03-31: 57%2022-04-01 / 2023-03-31: 49,5%2022-07-01 / 2023-06-30: 55,6%2022-07-01 / 2023-06-30: 48,6%2022-10-01 / 2023-09-30: 57,1%2022-10-01 / 2023-09-30: 53,3%2023-01-01 / 2023-12-31: 57,9%2023-01-01 / 2023-12-31: 60,4%2023-04-01 / 2024-03-31: 53,2%2023-04-01 / 2024-03-31: 58,2%2023-07-01 / 2024-06-30: 56%2023-07-01 / 2024-06-30: 64,9%2023-10-01 / 2024-09-30: 54,1%2023-10-01 / 2024-09-30: 64,1%2024-01-01 / 2024-12-31: 60,5%2024-01-01 / 2024-12-31: 57,5%2024-04-01 / 2025-03-31: 57%2024-04-01 / 2025-03-31: 59,8%2024-06-01 / 2025-06-30: 52,8%2024-06-01 / 2025-06-30: 55,6%2024-10-01 / 2025-09-30: 50,7%2024-10-01 / 2025-09-30: 53,1%2025-01-01 / 2025-12-31: 49,6%2025-01-01 / 2025-12-31: 51,3%2025-04-01 / 2026-03-31: 52,5%2025-04-01 / 2026-03-31: 50,5%2025-07-01 / 2026-06-30: 59,2%2025-07-01 / 2026-06-30: 55,1%
Eerste poging59,2%130 examens
Herexamens55,1%98 examens
CBR-bronbestand ↗
Alle cijfers en toelichting (44)

CBR-perioden overlappen en worden niet opgeteld. Geen gegevens betekent geen 0%.

Resultaten per CBR-opleidercode. Leerlingen en examenmoment beïnvloeden de cijfers.

PeriodeEerste pogingGeslaagdHerexamensGeslaagd
2025-07-01 / 2026-06-3013059,2%9855,1%
2025-04-01 / 2026-03-3113952,5%10550,5%
2025-01-01 / 2025-12-3112749,6%11351,3%
2024-10-01 / 2025-09-3014250,7%11353,1%
2024-06-01 / 2025-06-3014252,8%10855,6%
2024-04-01 / 2025-03-3113557%9759,8%
2024-01-01 / 2024-12-3112460,5%8757,5%
2023-10-01 / 2024-09-3010954,1%7864,1%
2023-07-01 / 2024-06-3010956%7464,9%
2023-04-01 / 2024-03-319453,2%7958,2%
2023-01-01 / 2023-12-3112157,9%9660,4%
2022-10-01 / 2023-09-3014757,1%10553,3%
2022-07-01 / 2023-06-3016955,6%10548,6%
2022-04-01 / 2023-03-3117957%10149,5%
2022-01-01 / 2022-12-3117452,3%8551,8%
2021-10-01 / 2022-09-3014552,4%7352,1%
2021-07-01 / 2022-06-3011053,6%7663,2%
2021-04-01 / 2022-03-3112254,1%8061,3%
2021-01-01 / 2021-12-319358,1%6959,4%
2020-10-01 / 2021-09-3010161,4%7564%
2020-07-01 / 2021-06-3013258,3%6552,3%
2020-04-01 / 2021-03-319859,2%4858,3%
2020-01-01 / 2020-12-3110757,9%6055%
2019-10-01 / 2020-09-3011654,3%6448,4%
2019-07-01 / 2020-06-3011553,9%7656,6%
2019-04-01 / 2020-03-3114252,8%9350,5%
2019-01-01 / 2019-12-3117352%10550,5%
2018-10-01 / 2019-09-3015050%10450%
2018-07-01 / 2019-06-3014649,3%11844,9%
2018-04-01 / 2019-03-3114946,3%12448,4%
2018-01-01 / 2018-12-3114146,1%13250%
2017-10-01 / 2018-09-3016754,5%14955%
2017-07-01 / 2018-06-3018454,9%14057,1%
2017-04-01 / 2018-03-3120356,7%14955%
2017-01-01 / 2017-12-3121057,1%14957,7%
2016-10-01 / 2017-09-3021648,6%16854,8%
2016-07-01 / 2017-06-3023145,9%19051,6%
2016-04-01 / 2017-03-3123545,1%17955,3%
2016-01-01 / 2016-12-3123445,7%17351,4%
2015-10-01 / 2016-09-3022050%14850,7%
2015-07-01 / 2016-06-3020050,5%12454,8%
2015-04-01 / 2016-03-3116151,6%12851,6%
2015-01-01 / 2015-12-3115748,4%13551,1%
2014-10-01 / 2015-09-3015246,7%14049,3%
Lokale vergelijking

Hoe staat deze rijschool ervoor?

Positie bij CBR Nijmegen #11van 44

vergelijkbare rijscholen voor auto · b

Bekijk de hele ranglijst bij CBR Nijmegen
Vergelijkingsscore 61,6/100
Eerste poging 59,4% 128 eerste examens op deze locatie
Examenlocatie Nijmegen 2025-07-01 – 2026-06-30
Hoe vergelijken we?

We vergelijken dezelfde voertuigcategorie en verslagperiode bij dezelfde CBR-examenlocatie. Alleen de eerste examens op deze locatie tellen mee, niet het schooltotaal. Standaard zie je de locatie met de meeste eerste examens van deze rijschool. De vergelijkingsscore weegt CBR-resultaten voor 70% en de Google-beoordeling van de hele rijschool voor 30%. Voor CBR gebruiken we de 95%-Wilson-ondergrens: die houdt rekening met het aantal examens. Een ondergrens van 30% geeft 0 componentpunten en 70% geeft 100; daartussen loopt de schaal lineair. Dit is niet het gewone slagingspercentage. Google krijgt 20 beoordelingen van 4,05 als neutraal startgewicht, zodat kleine aantallen minder zwaar wegen. De aangepaste Google-rating van 3,2 geeft 0 componentpunten en 4,9 geeft 100; daartussen loopt de schaal lineair. Buiten deze grenzen toppen we elke component af. Voor een score zijn minstens 10 eerste examens op deze locatie en 5 Google-beoordelingen nodig. De Wilson-ondergrens rekent kleine aantallen zelf al af, dus een kleinere school komt binnen zonder voordeel. Een positie verschijnt vanaf 5 vergelijkbare scholen; gelijke scores delen een positie. Deze schaalgrenzen zijn redactionele keuzes, geen gemeten minimum of maximum. De rangorde gebruikt de ongeronde score; afgeronde scores kunnen gelijk lijken. Prijzen tellen niet mee. Dit is onze redactionele vergelijking, geen CBR-keurmerk of voorspelling van jouw slagingskans.

Ervaringen op Google

Opgehaald op 4 sep 2026

Fragmenten uit opgehaalde Google-reviews, nieuwste eerst binnen onze steekproef. Dit zijn niet alle reviews.

5/5
Hele fijne en prettige rijschool. Ze dachten altijd goed mee en flexibel met het plannen van rijlessen. Fijne instructeurs, persoonlijk bedankje naar Harrie. Altijd gezellige…
Lees verder op Google
Tess van Delft
5/5
Ik heb Harrie en Noura als ontzettend fijne rijinstructeurs ervaren. Zelfs op de momenten dat ik zelf de moed dreigde op te geven, bleven zij…
Lees verder op Google
Alex P
1/5
Een lange tijd terug heb ik erg goede lessen gehad van een top instructeur, maar helaas is het administratief niet in orde. Ze annuleren je…
Lees verder op Google
Linda Krijgsman
5/5
Motorrijles gehad met zeer positieve ervaringen. Twee ervaren instructeurs die zorgen voor een leuke les, met goede uitleg en af en toe een grapje tussendoor.…
Lees verder op Google

Over de rijschool

Nova biedt rijles met een persoonlijke aanpak, in eigen tempo, met aandacht voor veilig, vaardig en zeker rijden.

  • Lesauto: Kia Stonic, Renault Clio’s

Instructeurs (1)

  • RoyAutorijlesinstructeur
Bron: website van de rijschool ↗

Lesprijzen en pakketten

Nog geen lesprijzen bekend. Vraag het actuele aanbod bij de rijschool op.

Contact en locatie

Openingstijden

Volgens Google Maps. Dit zijn geen beschikbare lestijden.

Maandag
09:00–17:00
Dinsdag
09:00–17:00
Woensdag
09:00–17:00
Donderdag
09:00–17:00
Vrijdag
09:00–17:00
Zaterdag
Niet vermeld
Zondag
Niet vermeld
Controleer op Google Maps ↗
CBR-opleidercode
0920K7
Adres
St. Annastraat 338B
6525ZH NIJMEGEN
Telefoon
+31243882000
Website
nova-verkeersopleidingen.nl
Op de kaart1 rijschool

Bij benadering: plaatscentra, geen bevestigde lesadressen.

Examenlocaties

  • Arnhem (Hazenkamp 10)
  • Nijmegen (Wijchenseweg 2)

Dit zijn examenlocaties uit de verslagperiode, geen bevestigde les- of ophaalgebieden.

Vragen voor je proefles
  • Blijf ik bij dezelfde instructeur, en hoe vaak kan ik lessen?
  • Wat kost een les, hoe lang duurt die en wat zit er in een pakket?
  • Wat zijn de voorwaarden voor afzeggen, stoppen en terugbetaling?
  • Hoe bespreken we mijn voortgang en wanneer ik klaar ben voor het examen?
Bronnen en correcties

Schoolgegevens komen van de eigen website en kunnen verouderd zijn.

Bronnen: Rijschool

Geïmporteerd op 2026-09-03. De ranglijst is van Theorio en is geen aanbeveling van het CBR. Denk je dat gegevens verkeerd zijn gekoppeld? Vermeld de opleidercode wanneer je contact opneemt.