Terug naar rijscholen

Sodrive Rijopleidingen B.V.

CAPELLE AAN DEN IJSSELAutomaat beschikbaar

Over Sodrive Rijopleidingen B.V.

Van 1 juli 2025 tot en met 30 juni 2026 had Sodrive Rijopleidingen B.V. 854 eerste praktijkexamens voor de auto. De uitslag: 212 geslaagd en 642 gezakt, dus 24,8% geslaagd. Het landelijke gemiddelde voor hetzelfde soort examen en dezelfde periode is 48,8%, uit 203.403 eerste examens. De school zit 24,0 procentpunt onder het landelijke percentage.

Auto-examens

Er zijn niet evenveel schakelexamens als automaatexamens. Bij schakel slaagden 186 van de 760 examens (24,5%). Die groep is 89% van de 854 eerste auto-examens. Bij automaat waren 26 van de 94 examens geslaagd (27,7%), met een aandeel van 11%. Eén andere uitslag zou 0,1 procentpunt verschil maken bij schakel en 1,1 procentpunt bij automaat. Bij weinig examens zegt een percentage minder. Dit zijn eerdere examens; ze bevestigen niet welke lessen je nu kunt volgen.

Vergelijken op dezelfde locaties

We vergelijken ook met andere rijscholen op dezelfde 23 examenlocaties. Locaties waar deze school meer examens had, tellen zwaarder mee. Zo komen de andere scholen samen op 43,7% geslaagd. De school zit met 24,8% 18,9 procentpunt onder dit percentage. We gebruiken 854 van de 854 eerste examens van de school en 112.155 examens van de andere scholen. We laten de eigen CBR-code en bekende gekoppelde codes buiten de vergelijking. Het soort examen en de periode zijn gelijk. De cijfers laten niet zien waardoor een verschil ontstaat.

Lesprijzen en pakketten

Kijk op de website of vraag de school naar de huidige lesprijzen en wat er in een pakket zit.

Lessen op de eigen website

De eigen website vermeldt autorijlessen.

Bronnen: CBR 2025-07-01 – 2026-06-30·Website van de school·Eigen website: aanbod(2026-09-05)

CBR-examenresultaten

2025-07-01 / 2026-06-30

Hier zie je de CBR-cijfers voor auto · b in de periode hierboven, met eerste examens en herexamens apart. Kijk bij elk percentage ook naar het aantal examens.

Auto · B — Examenresultaten
ExamenEerste examensIn één keer geslaagdHerexamensGeslaagd bij herexamen
Alle examens854212 geslaagd24,8%939299 geslaagd31,8%
Handgeschakeld760186 geslaagd24,5%846271 geslaagd32%
Automaat9426 geslaagd27,7%9328 geslaagd30,1%

Alle examens

Eerste examens
24,8% 212 van 854 geslaagd
Herexamens
31,8% 299 van 939 geslaagd

Handgeschakeld

Eerste examens
24,5% 186 van 760 geslaagd
Herexamens
32% 271 van 846 geslaagd

Automaat

Eerste examens
27,7% 26 van 94 geslaagd
Herexamens
30,1% 28 van 93 geslaagd
Toelichting bij de cijfers

Auto · B. Alleen reguliere praktijkexamens.

Het totaal bevat soms ook examens die het CBR als combinatie opgeeft. Daarom tellen schakel en automaat niet altijd op tot het totaal. Zonder automaatexamens in de cijfers weten we niet of de school nu automaatlessen geeft.

Resultaten door de jaren heen

In 1 juli 2023 tot en met 30 juni 2024 waren 160 van de 712 eerste examens geslaagd (22,5%). In 1 juli 2025 tot en met 30 juni 2026 waren dat 212 van de 854 (24,8%). Dat is een verschil van +2,4 procentpunt. Dit zijn twee aparte jaarperiodes. We tellen geen dagen dubbel.

We hebben voor deze school examencijfers over 40 CBR-periodes. De eerste begint op 1 oktober 2015.

Bronnen: CBR 2023-07-01 – 2024-06-30·CBR 2025-07-01 – 2026-06-30

Slagingspercentage door de jaren

De grafiek toont eerste examens en herexamens apart. Jaarperioden kunnen overlappen: dezelfde examens tellen dan op meer dan één punt mee. Bij weinig examens kan één uitslag veel verschil maken.

2015–2026 · 44 periodes

Eerste pogingHerexamens
0%25%50%75%100%20152017201920212022202420262015-10-01 / 2016-09-30: 0%2015-10-01 / 2016-09-30: 100%2016-01-01 / 2016-12-31: 25%2016-01-01 / 2016-12-31: 100%2016-04-01 / 2017-03-31: 25%2016-04-01 / 2017-03-31: 66,7%2016-07-01 / 2017-06-30: 25%2016-07-01 / 2017-06-30: 71,4%2016-10-01 / 2017-09-30: 30%2016-10-01 / 2017-09-30: 70%2017-01-01 / 2017-12-31: 28,6%2017-01-01 / 2017-12-31: 53,8%2017-04-01 / 2018-03-31: 33,3%2017-04-01 / 2018-03-31: 53,8%2017-07-01 / 2018-06-30: 37,5%2017-07-01 / 2018-06-30: 46,2%2017-10-01 / 2018-09-30: 33,3%2017-10-01 / 2018-09-30: 33,3%2018-01-01 / 2018-12-31: 33,3%2018-01-01 / 2018-12-31: 41,7%2018-04-01 / 2019-03-31: 30,8%2018-04-01 / 2019-03-31: 36,8%2018-07-01 / 2019-06-30: 23,8%2018-07-01 / 2019-06-30: 25%2018-10-01 / 2019-09-30: 23,5%2018-10-01 / 2019-09-30: 23,9%2019-01-01 / 2019-12-31: 23,1%2019-01-01 / 2019-12-31: 29,9%2019-04-01 / 2020-03-31: 23,7%2019-04-01 / 2020-03-31: 31,6%2019-07-01 / 2020-06-30: 26,2%2019-07-01 / 2020-06-30: 36,5%2019-10-01 / 2020-09-30: 25%2019-10-01 / 2020-09-30: 39%2020-01-01 / 2020-12-31: 20,5%2020-01-01 / 2020-12-31: 36,2%2020-04-01 / 2021-03-31: 20,4%2020-04-01 / 2021-03-31: 35,6%2020-07-01 / 2021-06-30: 20,2%2020-07-01 / 2021-06-30: 31,9%2020-10-01 / 2021-09-30: 23,5%2020-10-01 / 2021-09-30: 31,1%2021-01-01 / 2021-12-31: 23,9%2021-01-01 / 2021-12-31: 28,3%2021-04-01 / 2022-03-31: 25,7%2021-04-01 / 2022-03-31: 28,2%2021-07-01 / 2022-06-30: 24,4%2021-07-01 / 2022-06-30: 30%2021-10-01 / 2022-09-30: 23%2021-10-01 / 2022-09-30: 31,5%2022-01-01 / 2022-12-31: 24,9%2022-01-01 / 2022-12-31: 31,3%2022-04-01 / 2023-03-31: 22,8%2022-04-01 / 2023-03-31: 32,3%2022-07-01 / 2023-06-30: 23,4%2022-07-01 / 2023-06-30: 30,8%2022-10-01 / 2023-09-30: 22,8%2022-10-01 / 2023-09-30: 30,1%2023-01-01 / 2023-12-31: 21,4%2023-01-01 / 2023-12-31: 32,4%2023-04-01 / 2024-03-31: 21,7%2023-04-01 / 2024-03-31: 32,8%2023-07-01 / 2024-06-30: 22,5%2023-07-01 / 2024-06-30: 32,5%2023-10-01 / 2024-09-30: 23,9%2023-10-01 / 2024-09-30: 33,4%2024-01-01 / 2024-12-31: 22,9%2024-01-01 / 2024-12-31: 32,2%2024-04-01 / 2025-03-31: 24,6%2024-04-01 / 2025-03-31: 31,3%2024-06-01 / 2025-06-30: 23,7%2024-06-01 / 2025-06-30: 33,9%2024-10-01 / 2025-09-30: 23,1%2024-10-01 / 2025-09-30: 33,5%2025-01-01 / 2025-12-31: 24,5%2025-01-01 / 2025-12-31: 33,4%2025-04-01 / 2026-03-31: 24,1%2025-04-01 / 2026-03-31: 33,2%2025-07-01 / 2026-06-30: 24,8%2025-07-01 / 2026-06-30: 31,8%
Eerste poging24,8%854 examens
Herexamens31,8%939 examens
CBR-bronbestand ↗
Alle cijfers en toelichting (44)

CBR-perioden overlappen en worden niet opgeteld. Geen gegevens betekent geen 0%.

Resultaten per CBR-opleidercode. Leerlingen en examenmoment beïnvloeden de cijfers.

PeriodeEerste pogingGeslaagdHerexamensGeslaagd
2025-07-01 / 2026-06-3085424,8%93931,8%
2025-04-01 / 2026-03-3188124,1%95933,2%
2025-01-01 / 2025-12-3184924,5%89433,4%
2024-10-01 / 2025-09-3078023,1%80833,5%
2024-06-01 / 2025-06-3073823,7%76533,9%
2024-04-01 / 2025-03-3170424,6%69031,3%
2024-01-01 / 2024-12-3173722,9%68132,2%
2023-10-01 / 2024-09-3071923,9%69133,4%
2023-07-01 / 2024-06-3071222,5%67332,5%
2023-04-01 / 2024-03-3171921,7%68632,8%
2023-01-01 / 2023-12-3174321,4%70032,4%
2022-10-01 / 2023-09-3079322,8%70130,1%
2022-07-01 / 2023-06-3081223,4%66030,8%
2022-04-01 / 2023-03-3178622,8%60432,3%
2022-01-01 / 2022-12-3170824,9%52731,3%
2021-10-01 / 2022-09-3064423%48631,5%
2021-07-01 / 2022-06-3056524,4%47730%
2021-04-01 / 2022-03-3149425,7%47628,2%
2021-01-01 / 2021-12-3138123,9%36728,3%
2020-10-01 / 2021-09-3029323,5%28631,1%
2020-07-01 / 2021-06-3023820,2%23231,9%
2020-04-01 / 2021-03-3115720,4%14635,6%
2020-01-01 / 2020-12-3115620,5%14936,2%
2019-10-01 / 2020-09-3010425%11839%
2019-07-01 / 2020-06-308426,2%9636,5%
2019-04-01 / 2020-03-317623,7%9531,6%
2019-01-01 / 2019-12-315223,1%6729,9%
2018-10-01 / 2019-09-303423,5%4623,9%
2018-07-01 / 2019-06-302123,8%2825%
2018-04-01 / 2019-03-311330,8%1936,8%
2018-01-01 / 2018-12-31933,3%1241,7%
2017-10-01 / 2018-09-30633,3%1233,3%
2017-07-01 / 2018-06-30837,5%1346,2%
2017-04-01 / 2018-03-31933,3%1353,8%
2017-01-01 / 2017-12-31728,6%1353,8%
2016-10-01 / 2017-09-301030%1070%
2016-07-01 / 2017-06-30825%771,4%
2016-04-01 / 2017-03-31425%366,7%
2016-01-01 / 2016-12-31425%1100%
2015-10-01 / 2016-09-3010%1100%
2015-07-01 / 2016-06-30—Geen examens—Geen examens
2015-04-01 / 2016-03-31—Geen examens—Geen examens
2015-01-01 / 2015-12-31—Geen examens—Geen examens
2014-10-01 / 2015-09-30—Geen examens—Geen examens
Lokale vergelijking

Hoe staat deze rijschool ervoor?

Hier zie je de CBR-cijfers voor dezelfde examenlocatie en hetzelfde soort examen. Voor deze school is geen score of plek in de lijst beschikbaar.

Positie bij CBR —

Nog onvoldoende gegevens voor een positie bij CBR Rijswijk.

Bekijk de hele ranglijst bij CBR Rijswijk Vergelijk alle rijscholen in Capelle aan den IJssel
Eerste poging 17,2% 151 eerste examens op deze locatie
Examenlocatie Rijswijk 2025-07-01 – 2026-06-30

Hoe berekenen we de vergelijking? Methode en beperkingen

Ervaringen op Google

We hebben hier nog geen Google-reviews van deze rijschool. Vraag leerlingen hoe zij de lessen hebben ervaren.

Lesprijzen en pakketten

Kijk bij een prijs ook hoe lang een les duurt en wat er in een pakket zit. Vraag de school vóór het boeken welke prijs en voorwaarden nu gelden.

Autorijles

Autorijles — Lesprijzen en pakketten
AanbodOmvangPrijsPer uur
Proefrijles van 60 minuten als je besluit om niet verder te gaan 60 min € 50,00€ 50,00

Prijzen van de rijschool; bevestig het actuele aanbod. Vergelijk uurprijzen alleen voor losse lessen.

Prijsinformatie en overige categorieën

Deze rijschool vermeldt ook prijzen voor: Theorie.

Prijzen gelezen op 5-9-2026.

Contact en locatie

Vraag de rijschool welke lessen mogelijk zijn en wanneer er plek is. Spreek ook af waar je elkaar ontmoet of wordt opgehaald: je kunt niet altijd terecht op het adres dat hier staat.

CBR-opleidercode
6940U2
Adres
Fascinatio Boulevard 522
2909VA Capelle aan den IJssel
Telefoon
+31850161540
E-mail
[email protected]
Website
sodrive.nl
Op de kaart1 rijschool

Bij benadering: plaatscentra, geen bevestigde lesadressen.

Waar deden de leerlingen examen?

De leerlingen deden hun eerste examen op 23 locaties. De meeste examens waren in Rijswijk Zh (Lange Kleiweg 30): 151 van de 854 (17,7%). Hieronder vergelijken we de school met alle scholen op elke locatie.

Rijswijk Zh (Lange Kleiweg 30)
26 van de 151 eerste examens geslaagd (17,2%). Alle scholen op deze locatie: 42% uit 10.174 eerste examens.
Amsterdam (Naritaweg 150)
37 van de 125 eerste examens geslaagd (29,6%). Alle scholen op deze locatie: 46,7% uit 13.104 eerste examens.
Rotterdam (Noorderbocht 25)
22 van de 111 eerste examens geslaagd (19,8%). Alle scholen op deze locatie: 34,5% uit 6.486 eerste examens.
Barendrecht (Zwaalweg 1)
18 van de 103 eerste examens geslaagd (17,5%). Alle scholen op deze locatie: 37,6% uit 5.800 eerste examens.
Utrecht (Mississippidreef 151)
9 van de 49 eerste examens geslaagd (18,4%). Alle scholen op deze locatie: 46,9% uit 9.222 eerste examens.
Spijkenisse (Curieweg 19)
7 van de 48 eerste examens geslaagd (14,6%). Alle scholen op deze locatie: 41,8% uit 2.776 eerste examens.
Zoetermeer (Zilverstraat 40)
13 van de 48 eerste examens geslaagd (27,1%). Alle scholen op deze locatie: 43,4% uit 4.139 eerste examens.
Leiden (Smaragdlaan 99A)
14 van de 38 eerste examens geslaagd (36,8%). Alle scholen op deze locatie: 51,6% uit 6.310 eerste examens.
Haarlem (Professor Eijkmanlaan 2-4)
14 van de 33 eerste examens geslaagd (42,4%). Alle scholen op deze locatie: 54,3% uit 6.269 eerste examens.
Gouda (Zwolleweg 10)
11 van de 30 eerste examens geslaagd (36,7%). Alle scholen op deze locatie: 49% uit 3.503 eerste examens.
Dordrecht (Egstraat 4)
6 van de 26 eerste examens geslaagd (23,1%). Alle scholen op deze locatie: 39,9% uit 3.484 eerste examens.
Zaandam (Kuilpad 1)
8 van de 23 eerste examens geslaagd (34,8%). Alle scholen op deze locatie: 48,5% uit 3.791 eerste examens.
Leusden (Fokkerstraat 21)
6 van de 15 eerste examens geslaagd (40%). Alle scholen op deze locatie: 48,9% uit 6.249 eerste examens.
Berkel-Enschot (Bosscheweg 11)
7 van de 12 eerste examens geslaagd (58,3%). Alle scholen op deze locatie: 49% uit 4.259 eerste examens.
Den Bosch (Hambakenwetering 13A)
5 van de 10 eerste examens geslaagd (50%). Alle scholen op deze locatie: 53% uit 5.542 eerste examens.
Eindhoven (Hoevenweg 20)
5 van de 9 eerste examens geslaagd (55,6%). Alle scholen op deze locatie: 52,3% uit 4.491 eerste examens.
Mierlo (Geldropseweg 10)
1 van de 7 eerste examens geslaagd (14,3%). Alle scholen op deze locatie: 56% uit 3.628 eerste examens.
Barendrecht TIJDELIJK BVV (Dierensteinweg 6)
0 van de 6 eerste examens geslaagd (0%). Alle scholen op deze locatie: 40,3% uit 668 eerste examens.
Breda (Bavelseparklaan 18)
2 van de 3 eerste examens geslaagd (66,7%). Alle scholen op deze locatie: 47,4% uit 2.426 eerste examens.
Vlissingen (Marie Curieweg 5)
0 van de 3 eerste examens geslaagd (0%). Alle scholen op deze locatie: 49,6% uit 1.263 eerste examens.
Alkmaar (Olympiaweg 28)
0 van de 2 eerste examens geslaagd (0%). Alle scholen op deze locatie: 50% uit 4.104 eerste examens.
Den Helder (Nijverheidsweg 8c)
0 van de 1 eerste examens geslaagd (0%). Alle scholen op deze locatie: 46,5% uit 1.616 eerste examens.
Doetinchem (Koopmanslaan 3)
1 van de 1 eerste examens geslaagd (100%). Alle scholen op deze locatie: 55,4% uit 3.705 eerste examens.

Bronnen: CBR 2025-07-01 – 2026-06-30

Vergelijk rijscholen in de buurt

Wil je verder vergelijken? Deze rijscholen hebben cijfers voor hetzelfde rijbewijs en dezelfde periode. De afstand is hemelsbreed: een rechte lijn tussen de centra van de plaatsen. Het is geen afstand vanaf een lesadres of over de weg.

RijLess.nl · Capelle aan den IJssel
3396W8 · 0 km · 720/2023 (35,6%)
Rijschool Mado · Capelle aan den IJssel
9949G9 · 0 km · 84/239 (35,1%)

Bereid je proefles voor: vragen om te stellen

Bronnen en correcties

Examenresultaten komen van het CBR. Adres, contactgegevens, prijzen en andere schoolgegevens komen van de website van de rijschool, Google en openbare registers, en kunnen verouderd zijn.

Bronnen: sodrive.nl · sodrive.nl/contact · sodrive.nl/algemene-voorwaarden · sodrive.nl/tarieven · sodrive.nl/theorie

Adres: KvK-handelsregister.

CBR-resultaten geïmporteerd op 4-9-2026. Nieuwste bronwaarneming op 5-9-2026. De ranglijst is van Theorio en is geen aanbeveling van het CBR. Denk je dat gegevens verkeerd zijn gekoppeld? Vermeld de opleidercode wanneer je contact opneemt.