Terug naar rijscholen

RijbewijsExpress

ALKMAAR

CBR-examenresultaten

2025-07-01 / 2026-06-30
Auto · B — Examenresultaten
ExamenEerste examensIn één keer geslaagdHerexamensGeslaagd bij herexamen
Alle transmissies3023 geslaagd76,7%138 geslaagd61,5%
Handgeschakeld3023 geslaagd76,7%138 geslaagd61,5%
Automaat00 geslaagdGeen gegevens00 geslaagdGeen gegevens

Alle transmissies

Eerste examens
76,7% 23 van 30 geslaagd
Herexamens
61,5% 8 van 13 geslaagd

Handgeschakeld

Eerste examens
76,7% 23 van 30 geslaagd
Herexamens
61,5% 8 van 13 geslaagd

Automaat

Eerste examens
Geen examens
Herexamens
Geen examens
Toelichting bij de cijfers

Auto · B. Alleen reguliere praktijkexamens.

Alle transmissies omvat ook eventuele combi-resultaten. De deelcategorieën hoeven daarom niet op te tellen tot het totaal. Een ontbrekend automaatresultaat betekent niet dat de school geen automaatlessen aanbiedt.

Slagingspercentage door de jaren

2015–2026 · 44 verslagperioden

Eerste pogingHerexamens
0%25%50%75%100%20152017201920212022202420262014-10-01 / 2015-09-30: 52,6%2014-10-01 / 2015-09-30: 63,6%2015-01-01 / 2015-12-31: 50%2015-01-01 / 2015-12-31: 54,5%2015-04-01 / 2016-03-31: 58,3%2015-04-01 / 2016-03-31: 46,2%2015-07-01 / 2016-06-30: 56%2015-07-01 / 2016-06-30: 47,1%2015-10-01 / 2016-09-30: 45,5%2015-10-01 / 2016-09-30: 58,8%2016-01-01 / 2016-12-31: 52,6%2016-01-01 / 2016-12-31: 52,9%2016-04-01 / 2017-03-31: 45%2016-04-01 / 2017-03-31: 56,3%2016-07-01 / 2017-06-30: 47,4%2016-07-01 / 2017-06-30: 55,6%2016-10-01 / 2017-09-30: 63,2%2016-10-01 / 2017-09-30: 41,2%2017-01-01 / 2017-12-31: 68,2%2017-01-01 / 2017-12-31: 50%2017-04-01 / 2018-03-31: 68,2%2017-04-01 / 2018-03-31: 53,3%2017-07-01 / 2018-06-30: 60,7%2017-07-01 / 2018-06-30: 41,2%2017-10-01 / 2018-09-30: 64,5%2017-10-01 / 2018-09-30: 36,8%2018-01-01 / 2018-12-31: 62,1%2018-01-01 / 2018-12-31: 34,8%2018-04-01 / 2019-03-31: 69%2018-04-01 / 2019-03-31: 33,3%2018-07-01 / 2019-06-30: 83,3%2018-07-01 / 2019-06-30: 40%2018-10-01 / 2019-09-30: 81%2018-10-01 / 2019-09-30: 50%2019-01-01 / 2019-12-31: 83,3%2019-01-01 / 2019-12-31: 60%2019-04-01 / 2020-03-31: 76,9%2019-04-01 / 2020-03-31: 66,7%2019-07-01 / 2020-06-30: 70%2019-07-01 / 2020-06-30: 75%2019-10-01 / 2020-09-30: 62,5%2019-10-01 / 2020-09-30: 100%2020-01-01 / 2020-12-31: 66,7%2020-01-01 / 2020-12-31: 80%2020-04-01 / 2021-03-31: 64,3%2020-04-01 / 2021-03-31: 75%2020-07-01 / 2021-06-30: 55,6%2020-07-01 / 2021-06-30: 77,8%2020-10-01 / 2021-09-30: 58,8%2020-10-01 / 2021-09-30: 75%2021-01-01 / 2021-12-31: 54,5%2021-01-01 / 2021-12-31: 70%2021-04-01 / 2022-03-31: 65,2%2021-04-01 / 2022-03-31: 69,2%2021-07-01 / 2022-06-30: 75%2021-07-01 / 2022-06-30: 62,5%2021-10-01 / 2022-09-30: 76,2%2021-10-01 / 2022-09-30: 57,1%2022-01-01 / 2022-12-31: 83,3%2022-01-01 / 2022-12-31: 66,7%2022-04-01 / 2023-03-31: 70,6%2022-04-01 / 2023-03-31: 50%2022-07-01 / 2023-06-30: 64,7%2022-07-01 / 2023-06-30: 75%2022-10-01 / 2023-09-30: 61,1%2022-10-01 / 2023-09-30: 66,7%2023-01-01 / 2023-12-31: 61,1%2023-01-01 / 2023-12-31: 70%2023-04-01 / 2024-03-31: 65%2023-04-01 / 2024-03-31: 72,7%2023-07-01 / 2024-06-30: 63,6%2023-07-01 / 2024-06-30: 75%2023-10-01 / 2024-09-30: 68,2%2023-10-01 / 2024-09-30: 76,9%2024-01-01 / 2024-12-31: 66,7%2024-01-01 / 2024-12-31: 83,3%2024-04-01 / 2025-03-31: 70,8%2024-04-01 / 2025-03-31: 90%2024-06-01 / 2025-06-30: 73,5%2024-06-01 / 2025-06-30: 76,9%2024-10-01 / 2025-09-30: 76,5%2024-10-01 / 2025-09-30: 76,9%2025-01-01 / 2025-12-31: 75,7%2025-01-01 / 2025-12-31: 66,7%2025-04-01 / 2026-03-31: 78,9%2025-04-01 / 2026-03-31: 66,7%2025-07-01 / 2026-06-30: 76,7%2025-07-01 / 2026-06-30: 61,5%
Eerste poging76,7%30 examens
Herexamens61,5%13 examens
CBR-bronbestand ↗
Alle cijfers en toelichting (44)

CBR-perioden overlappen en worden niet opgeteld. Geen gegevens betekent geen 0%.

Resultaten per CBR-opleidercode. Leerlingen en examenmoment beïnvloeden de cijfers.

PeriodeEerste pogingGeslaagdHerexamensGeslaagd
2025-07-01 / 2026-06-303076,7%1361,5%
2025-04-01 / 2026-03-313878,9%1566,7%
2025-01-01 / 2025-12-313775,7%1566,7%
2024-10-01 / 2025-09-303476,5%1376,9%
2024-06-01 / 2025-06-303473,5%1376,9%
2024-04-01 / 2025-03-312470,8%1090%
2024-01-01 / 2024-12-312166,7%1283,3%
2023-10-01 / 2024-09-302268,2%1376,9%
2023-07-01 / 2024-06-302263,6%1275%
2023-04-01 / 2024-03-312065%1172,7%
2023-01-01 / 2023-12-311861,1%1070%
2022-10-01 / 2023-09-301861,1%666,7%
2022-07-01 / 2023-06-301764,7%475%
2022-04-01 / 2023-03-311770,6%250%
2022-01-01 / 2022-12-311883,3%366,7%
2021-10-01 / 2022-09-302176,2%757,1%
2021-07-01 / 2022-06-302075%862,5%
2021-04-01 / 2022-03-312365,2%1369,2%
2021-01-01 / 2021-12-312254,5%1070%
2020-10-01 / 2021-09-301758,8%875%
2020-07-01 / 2021-06-301855,6%977,8%
2020-04-01 / 2021-03-311464,3%475%
2020-01-01 / 2020-12-311266,7%580%
2019-10-01 / 2020-09-30862,5%4100%
2019-07-01 / 2020-06-301070%475%
2019-04-01 / 2020-03-311376,9%666,7%
2019-01-01 / 2019-12-311883,3%560%
2018-10-01 / 2019-09-302181%1250%
2018-07-01 / 2019-06-302483,3%1540%
2018-04-01 / 2019-03-312969%2133,3%
2018-01-01 / 2018-12-312962,1%2334,8%
2017-10-01 / 2018-09-303164,5%1936,8%
2017-07-01 / 2018-06-302860,7%1741,2%
2017-04-01 / 2018-03-312268,2%1553,3%
2017-01-01 / 2017-12-312268,2%1650%
2016-10-01 / 2017-09-301963,2%1741,2%
2016-07-01 / 2017-06-301947,4%1855,6%
2016-04-01 / 2017-03-312045%1656,3%
2016-01-01 / 2016-12-311952,6%1752,9%
2015-10-01 / 2016-09-302245,5%1758,8%
2015-07-01 / 2016-06-302556%1747,1%
2015-04-01 / 2016-03-312458,3%1346,2%
2015-01-01 / 2015-12-312250%1154,5%
2014-10-01 / 2015-09-301952,6%1163,6%
Lokale vergelijking

Hoe staat deze rijschool ervoor?

Positie bij CBR Alkmaar #5van 51

vergelijkbare rijscholen voor auto · b

Bekijk de hele ranglijst bij CBR Alkmaar
Vergelijkingsscore 76/100
Eerste poging 76% 25 eerste examens op deze locatie
Examenlocatie Alkmaar 2025-07-01 – 2026-06-30
Hoe vergelijken we?

We vergelijken dezelfde voertuigcategorie en verslagperiode bij dezelfde CBR-examenlocatie. Alleen de eerste examens op deze locatie tellen mee, niet het schooltotaal. Standaard zie je de locatie met de meeste eerste examens van deze rijschool. De vergelijkingsscore weegt CBR-resultaten voor 70% en de Google-beoordeling van de hele rijschool voor 30%. Voor CBR gebruiken we de 95%-Wilson-ondergrens: die houdt rekening met het aantal examens. Een ondergrens van 30% geeft 0 componentpunten en 70% geeft 100; daartussen loopt de schaal lineair. Dit is niet het gewone slagingspercentage. Google krijgt 20 beoordelingen van 4,05 als neutraal startgewicht, zodat kleine aantallen minder zwaar wegen. De aangepaste Google-rating van 3,2 geeft 0 componentpunten en 4,9 geeft 100; daartussen loopt de schaal lineair. Buiten deze grenzen toppen we elke component af. Voor een score zijn minstens 10 eerste examens op deze locatie en 5 Google-beoordelingen nodig. De Wilson-ondergrens rekent kleine aantallen zelf al af, dus een kleinere school komt binnen zonder voordeel. Een positie verschijnt vanaf 5 vergelijkbare scholen; gelijke scores delen een positie. Deze schaalgrenzen zijn redactionele keuzes, geen gemeten minimum of maximum. De rangorde gebruikt de ongeronde score; afgeronde scores kunnen gelijk lijken. Prijzen tellen niet mee. Dit is onze redactionele vergelijking, geen CBR-keurmerk of voorspelling van jouw slagingskans.

Ervaringen op Google

Opgehaald op 4 sep 2026

Fragmenten uit opgehaalde Google-reviews, nieuwste eerst binnen onze steekproef. Dit zijn niet alle reviews.

Bent Koppes
5/5
In 1 keer geslaagd!! Het was altijd gezellig bij Job in de auto en hij stond altijd paraat voor een praatje. Naast dat hij alles…
Lees verder op Google
Jara van Bergem
5/5
Vanmorgen in één keer geslaagd voor het rijexamen dankzij de rijlessen van Job! Ik keek er vooraf best tegenop omdat ik snel stress ervaar op…
Lees verder op Google
Romy Willemsen
5/5
Vanochtend als eerste in Job zijn nieuwe auto examen mogen doen, waarvoor ik door de wissel ook nog een gratis rijles kreeg t.w.v €90! Ik…
Lees verder op Google
Noa Pool
5/5
Super fijn kunnen lessen bij Job! Altijd in voor een praatje waardoor je lekker ontspannen je lessen volgt. Heb me altijd op me gemak gevoelt…
Lees verder op Google

Over de rijschool

Bij RijbewijsExpress heb je écht meer kans om te slagen. Waar andere rijscholen vaak op slechts 50% blijven steken, scoren wij 78% bij eerste examens en halen wij een slagingspercentage van 75% over alle examens samen. Dankzij onze unieke lesmethode met positieve feedback voel je je direct op je gemak. Afhankelijk van je skills rij je zoveel mogelijk zelf en je instructeur helpt je waar nodig. Zo groeit je zelfvertrouwen en leer je sneller. We tonen onze prijs per uur zodat je makkelijk kunt vergelijken met andere rijscholen en zelf kunt ontdekken dat kwaliteit helemaal niet duur hoeft te zijn. We snappen ook dat je je rijopleiding niet in één keer wilt of kunt betalen. Daarom werken we met maandelijkse pakketten waarbij je stap voor stap betaalt, nooit te veel vooruit, en ook nog geld overhoudt voor andere dingen. Onze lessen duren standaard anderhalf uur, zodat je meer rust hebt, meer oefentijd krijgt en sneller vooruitgaat. Bovendien blijft de prijs betaalbaar omdat we niet onnodig heen en weer rijden voor korte lessen. Bij RijbewijsExpress kies je voor kwaliteit, duidelijkheid en de flexibiliteit die je van jouw rijschool mag verwachten. Op zoek naar een rijschool waar je écht weet waar je aan toe bent? Onze leerlingen geven ons op Google maar liefst 5 sterren … en daar zijn we supertrots op! Benieuwd waarom? Lees hieronder een greep uit de ervaringen van onze leerlingen. Tijdens de rijlessen gaat alle aandacht naar onze leerlingen en daarom kunnen we de telefoon niet altijd opnemen. Laat je bericht achter via het formulier en we nemen binnen 24 uur contact met je op. Zo weet je zeker dat je snel een reactie krijgt, ook als we onderweg zijn.

Lees verder op de website van de rijschool ↗

Lesprijzen en pakketten

Autorijles

€ 40,00 per uur (€ 60,00 / 90 min)

Autorijles — Lesprijzen en pakketten
AanbodOmvangPrijsPer uur
Rijles voor slechts € 60,- per uur 90 min € 60,00€ 40,00
Losse rijlessen tarief per uur € 62,50
Vervolgpakket 4 lessen · 90 min € 360,00
Tussentijdse Toets B-T € 250,00
Praktijkexamen B € 300,00
Praktijkexamen Faalangst B-FA € 360,00

Prijzen van de rijschool; bevestig het actuele aanbod. Vergelijk uurprijzen alleen voor losse lessen.

Prijsinformatie en overige categorieën

Deze rijschool vermeldt ook prijzen voor: Theorie.

Prijzen gelezen op 5-9-2026.

Contact en locatie

Openingstijden

Volgens Google Maps. Dit zijn geen beschikbare lestijden.

Maandag
09:00–21:00
Dinsdag
09:00–21:00
Woensdag
09:00–21:00
Donderdag
09:00–21:00
Vrijdag
09:00–21:00
Zaterdag
09:00–21:00
Zondag
09:00–21:00
Controleer op Google Maps ↗
CBR-opleidercode
4464W1
Adres
Florijnstraat 128
1827GM ALKMAAR
Telefoon
+31858422222
E-mail
[email protected]
Website
rijbewijsexpress.nl
Op de kaart1 rijschool

Bij benadering: plaatscentra, geen bevestigde lesadressen.

Examenlocaties

  • Alkmaar (Olympiaweg 28)
  • Haarlem (Professor Eijkmanlaan 2-4)

Dit zijn examenlocaties uit de verslagperiode, geen bevestigde les- of ophaalgebieden.

Vragen voor je proefles
  • Blijf ik bij dezelfde instructeur, en hoe vaak kan ik lessen?
  • Wat kost een les, hoe lang duurt die en wat zit er in een pakket?
  • Wat zijn de voorwaarden voor afzeggen, stoppen en terugbetaling?
  • Hoe bespreken we mijn voortgang en wanneer ik klaar ben voor het examen?
Bronnen en correcties

Schoolgegevens komen van de eigen website en kunnen verouderd zijn.

Geïmporteerd op 2026-09-03. De ranglijst is van Theorio en is geen aanbeveling van het CBR. Denk je dat gegevens verkeerd zijn gekoppeld? Vermeld de opleidercode wanneer je contact opneemt.