Bruinsma Verkeersopleidingen
Over Bruinsma Verkeersopleidingen
Van 1 juli 2025 tot en met 30 juni 2026 had Bruinsma Verkeersopleidingen 481 eerste praktijkexamens voor de auto. De uitslag: 233 geslaagd en 248 gezakt, dus 48,4% geslaagd. Landelijk slaagde 48,8% bij 203.403 eerste examens voor hetzelfde soort examen en over dezelfde periode. Het resultaat van de school ligt 0,4 procentpunt onder het landelijke percentage.
Vergelijken op dezelfde locaties
Op dezelfde 5 examenlocaties komen andere rijscholen samen op 46,8% geslaagd. Daarbij telt een locatie zwaarder als deze school er meer examens had. De school haalt zelf 48,4%: 1,6 procentpunt boven dit percentage. De berekening gaat over 481 van de 481 eigen eerste examens en 26.738 examens van andere scholen. We laten de eigen CBR-code en bekende gekoppelde codes buiten de vergelijking. Het soort examen en de periode zijn gelijk. De cijfers laten niet zien waardoor een verschil ontstaat.
Auto-examens
Van de 481 eerste auto-examens waren er 453 in een schakelauto (94,2%) en 28 in een automaat (5,8%). Bij schakel waren er 224 geslaagd (49,4%), bij automaat 9 (32,1%). Eén andere uitslag zou het slagingspercentage bij schakel met 0,2 procentpunt veranderen en bij automaat met 3,6 procentpunt. Lees een percentage bij weinig examens met meer voorzichtigheid. Vraag de school welke lessen nu beschikbaar zijn; dat zie je niet aan deze eerdere examens.
Lessen op de eigen website
Op de website van de school staan autorijlessen, motorrijlessen en scooterlessen vermeld. Daarbij worden ook automaatlessen voor de auto genoemd.
Lesprijzen en pakketten
Op 5 september 2026 vermeldde de website € 73,50 voor een losse autorijles (schakel of automaat) van 60 minuten. Dat komt neer op € 73,50 per 60 minuten. Voor autorijles (schakel of automaat) stond een lespakket vanaf € 361,50 op de website (5 lessen, 300 minuten lestijd). Deze prijs is van 5 september 2026. Controleer de huidige prijs en wat er in het pakket zit. Lees ook de voorwaarden voor je boekt.
Andere examens
In dezelfde periode staan bij het CBR ook 253 eerste examens voor de motor (verkeersdeelneming), waarvan 179 geslaagd. Dit zijn eerdere examens. Vraag de school welke lessen je nu kunt volgen.
Bronnen: CBR 2025-07-01 – 2026-06-30·Website van de school·Eigen website: aanbod(2026-09-05)·Eigen website: aanbod(2026-09-05)·Eigen website: aanbod(2026-09-05)·Eigen website: aanbod(2026-09-05)
Voor welke rijbewijzen zijn er examencijfers?
Hieronder staan de CBR-resultaten per rijbewijs. Het gaat om eerdere examens. Vraag de school welke lessen er nu zijn.
- auto
- 233 van de 481 eerste examens geslaagd (48,4%).
- motor verkeersdeelneming
- 179 van de 253 eerste examens geslaagd (70,8%).
Bronnen: CBR 2025-07-01 – 2026-06-30
CBR-examenresultaten
Hier zie je de CBR-cijfers voor auto · b in de periode hierboven, met eerste examens en herexamens apart. Kijk bij elk percentage ook naar het aantal examens.
| Examen | Eerste examens | In één keer geslaagd | Herexamens | Geslaagd bij herexamen |
|---|---|---|---|---|
| Alle examens | 481233 geslaagd | 48,4% | 421225 geslaagd | 53,4% |
| Handgeschakeld | 453224 geslaagd | 49,4% | 387213 geslaagd | 55% |
| Automaat | 289 geslaagd | 32,1% | 3412 geslaagd | 35,3% |
Alle examens
- Eerste examens
- 48,4% 233 van 481 geslaagd
- Herexamens
- 53,4% 225 van 421 geslaagd
Handgeschakeld
- Eerste examens
- 49,4% 224 van 453 geslaagd
- Herexamens
- 55% 213 van 387 geslaagd
Automaat
- Eerste examens
- 32,1% 9 van 28 geslaagd
- Herexamens
- 35,3% 12 van 34 geslaagd
Toelichting bij de cijfers
Auto · B. Alleen reguliere praktijkexamens.
Het totaal bevat soms ook examens die het CBR als combinatie opgeeft. Daarom tellen schakel en automaat niet altijd op tot het totaal. Zonder automaatexamens in de cijfers weten we niet of de school nu automaatlessen geeft.
Resultaten door de jaren heen
Van 1 juli 2023 tot en met 30 juni 2024 waren 232 van de 472 eerste examens geslaagd (49,2%). Van 1 juli 2025 tot en met 30 juni 2026 waren dat 233 van de 481 (48,4%). Het verschil is -0,7 procentpunt. We vergelijken twee aparte jaarperiodes en tellen geen dagen dubbel.
We hebben voor deze school examencijfers over 44 CBR-periodes. De eerste begint op 1 oktober 2014.
Bronnen: CBR 2023-07-01 – 2024-06-30·CBR 2025-07-01 – 2026-06-30
Slagingspercentage door de jaren
De grafiek toont eerste examens en herexamens apart. Jaarperioden kunnen overlappen: dezelfde examens tellen dan op meer dan één punt mee. Bij weinig examens kan één uitslag veel verschil maken.
2015–2026 · 44 periodes
Alle cijfers en toelichting (44)
CBR-perioden overlappen en worden niet opgeteld. Geen gegevens betekent geen 0%.
Resultaten per CBR-opleidercode. Leerlingen en examenmoment beïnvloeden de cijfers.
Hoe staat deze rijschool ervoor?
Hier zie je de CBR-cijfers voor dezelfde examenlocatie en hetzelfde soort examen. Voor deze school is geen score of plek in de lijst beschikbaar.
Nog onvoldoende gegevens voor een positie bij CBR Utrecht.
Bekijk de hele ranglijst bij CBR Utrecht Vergelijk alle rijscholen in UtrechtErvaringen op Google
We hebben hier nog geen Google-reviews van deze rijschool. Vraag leerlingen hoe zij de lessen hebben ervaren.
Lesprijzen en pakketten
Kijk bij een prijs ook hoe lang een les duurt en wat er in een pakket zit. Vraag de school vóór het boeken welke prijs en voorwaarden nu gelden.
Autorijles
€ 73,50 per uur
| Aanbod | Omvang | Prijs | Per uur |
|---|---|---|---|
| Rijles beide | 60 min | € 73,50 | € 73,50 |
| 5 lessenpakket beide | 5 lessen · 5 uur rijtijd | € 361,50 | — |
| 10 lessenpakket beide | 10 lessen · 10 uur rijtijd | € 714,00 | — |
| Startpakket zilver éénmalig pakket, aangeven bij start rijopleiding beide | 15 uur rijtijd incl. praktijkexamen | € 1.359,00 | — |
| Startpakket goud beide | 15 uur rijtijd incl. praktijkexamen, theoriecursus, lesmateriaal, theorie examen | € 1.459,00 | — |
| TTT | — incl. tussentijdse toets | € 229,00 | — |
| CBR Examen Zonder bijkomende kosten | — | € 347,50 | — |
Prijzen van de rijschool; bevestig het actuele aanbod. Vergelijk uurprijzen alleen voor losse lessen.
Prijsinformatie en overige categorieën
Deze rijschool vermeldt ook prijzen voor: Motor, Scooter, Theorie.
Prijzen gelezen op 5-9-2026.
Contact en locatie
Vraag de rijschool welke lessen mogelijk zijn en wanneer er plek is. Spreek ook af waar je elkaar ontmoet of wordt opgehaald: je kunt niet altijd terecht op het adres dat hier staat.
- CBR-opleidercode
- 6270F1
- Adres
- Herculesplein 221
3584AA Utrecht - Telefoon
- +31302510864
- [email protected]
- Website
- bruinsma.nl
Op de kaart1 rijschool
Bij benadering: plaatscentra, geen bevestigde lesadressen.
Waar deden de leerlingen examen?
De leerlingen deden hun eerste examen op 5 locaties. De meeste examens waren in Utrecht (Mississippidreef 151): 474 van de 481 (98,5%). Hieronder vergelijken we de school met alle scholen op elke locatie.
- Utrecht (Mississippidreef 151)
- 232 van de 474 eerste examens geslaagd (48,9%). Alle scholen op deze locatie: 46,9% uit 9.222 eerste examens.
- Schelluinen (Sportlaan 2A)
- 1 van de 3 eerste examens geslaagd (33,3%). Alle scholen op deze locatie: 48,6% uit 2.247 eerste examens.
- Gouda (Zwolleweg 10)
- 0 van de 2 eerste examens geslaagd (0%). Alle scholen op deze locatie: 49% uit 3.503 eerste examens.
- Eemnes (Bramenberg 6)
- 0 van de 1 eerste examens geslaagd (0%). Alle scholen op deze locatie: 50,7% uit 5.998 eerste examens.
- Leusden (Fokkerstraat 21)
- 0 van de 1 eerste examens geslaagd (0%). Alle scholen op deze locatie: 48,9% uit 6.249 eerste examens.
Bronnen: CBR 2025-07-01 – 2026-06-30
Vergelijk rijscholen in de buurt
Wil je verder vergelijken? Deze rijscholen hebben cijfers voor hetzelfde rijbewijs en dezelfde periode. De afstand is hemelsbreed: een rechte lijn tussen de centra van de plaatsen. Het is geen afstand vanaf een lesadres of over de weg.
- Veronica Verkeersschool B.V. · Utrecht
- 6082U2 · 0 km · 106/230 (46,1%)
- Spoed Examen Centrum Nederland · Utrecht
- 8764R5 · 0 km · 30/99 (30,3%)
- Mijn Rijschool Utrecht · Utrecht
- 1117Z6 · 0 km · 23/91 (25,3%)
Bronnen en correcties
Examenresultaten komen van het CBR. Adres, contactgegevens, prijzen en andere schoolgegevens komen van de website van de rijschool, Google en openbare registers, en kunnen verouderd zijn.
Bronnen: bruinsma.nl · bruinsma.nl/contact · bruinsma.nl/algemene-voorwaarden · bruinsma.nl/bruinsma-rijopleidingen/auto-rijbewijs/tarieven-autorijles · bruinsma.nl/bruinsma-rijopleidingen/motor-rijbewijs · bruinsma.nl/bruinsma-rijopleidingen/motor-rijbewijs/verkeersdeelneming · bruinsma.nl/bruinsma-rijopleidingen/scooter-rijbewijs/scooter-tarieven
Adres: KvK-handelsregister.
CBR-resultaten geïmporteerd op 4-9-2026. Nieuwste bronwaarneming op 5-9-2026. De ranglijst is van Theorio en is geen aanbeveling van het CBR. Denk je dat gegevens verkeerd zijn gekoppeld? Vermeld de opleidercode wanneer je contact opneemt.