Terug naar rijscholen

Alkar.nl

'S-GRAVENHAGEAutomaat beschikbaar

CBR-examenresultaten

2025-07-01 / 2026-06-30
Auto · B — Examenresultaten
ExamenEerste examensIn één keer geslaagdHerexamensGeslaagd bij herexamen
Alle transmissies116 geslaagd54,5%105 geslaagd50%
Handgeschakeld31 geslaagd33,3%22 geslaagd100%
Automaat85 geslaagd62,5%83 geslaagd37,5%

Alle transmissies

Eerste examens
54,5% 6 van 11 geslaagd
Herexamens
50% 5 van 10 geslaagd

Handgeschakeld

Eerste examens
33,3% 1 van 3 geslaagd
Herexamens
100% 2 van 2 geslaagd

Automaat

Eerste examens
62,5% 5 van 8 geslaagd
Herexamens
37,5% 3 van 8 geslaagd
Toelichting bij de cijfers

Auto · B. Alleen reguliere praktijkexamens.

Alle transmissies omvat ook eventuele combi-resultaten. De deelcategorieën hoeven daarom niet op te tellen tot het totaal. Een ontbrekend automaatresultaat betekent niet dat de school geen automaatlessen aanbiedt.

Slagingspercentage door de jaren

2015–2026 · 44 verslagperioden

Eerste pogingHerexamens
0%25%50%75%100%20152017201920212022202420262014-10-01 / 2015-09-30: 91,7%2014-10-01 / 2015-09-30: 70%2015-01-01 / 2015-12-31: 81,8%2015-01-01 / 2015-12-31: 77,8%2015-04-01 / 2016-03-31: 76,9%2015-04-01 / 2016-03-31: 83,3%2015-07-01 / 2016-06-30: 75%2015-07-01 / 2016-06-30: 81,3%2015-10-01 / 2016-09-30: 76,9%2015-10-01 / 2016-09-30: 81,3%2016-01-01 / 2016-12-31: 79,2%2016-01-01 / 2016-12-31: 72,2%2016-04-01 / 2017-03-31: 85,2%2016-04-01 / 2017-03-31: 66,7%2016-07-01 / 2017-06-30: 84%2016-07-01 / 2017-06-30: 70%2016-10-01 / 2017-09-30: 82,8%2016-10-01 / 2017-09-30: 69,2%2017-01-01 / 2017-12-31: 87,1%2017-01-01 / 2017-12-31: 81,8%2017-04-01 / 2018-03-31: 88,5%2017-04-01 / 2018-03-31: 75%2017-07-01 / 2018-06-30: 77,8%2017-07-01 / 2018-06-30: 66,7%2017-10-01 / 2018-09-30: 77,8%2017-10-01 / 2018-09-30: 73,3%2018-01-01 / 2018-12-31: 73,9%2018-01-01 / 2018-12-31: 72,2%2018-04-01 / 2019-03-31: 71,4%2018-04-01 / 2019-03-31: 68,8%2018-07-01 / 2019-06-30: 90%2018-07-01 / 2019-06-30: 71,4%2018-10-01 / 2019-09-30: 95%2018-10-01 / 2019-09-30: 77,8%2019-01-01 / 2019-12-31: 94,7%2019-01-01 / 2019-12-31: 80%2019-04-01 / 2020-03-31: 85%2019-04-01 / 2020-03-31: 100%2019-07-01 / 2020-06-30: 84,2%2019-07-01 / 2020-06-30: 100%2019-10-01 / 2020-09-30: 78,6%2019-10-01 / 2020-09-30: 80%2020-01-01 / 2020-12-31: 75%2020-01-01 / 2020-12-31: 83,3%2020-04-01 / 2021-03-31: 83,3%2020-04-01 / 2021-03-31: 75%2020-07-01 / 2021-06-30: 76,9%2020-07-01 / 2021-06-30: 87,5%2020-10-01 / 2021-09-30: 84,6%2020-10-01 / 2021-09-30: 100%2021-01-01 / 2021-12-31: 90,9%2021-01-01 / 2021-12-31: 85,7%2021-04-01 / 2022-03-31: 92,9%2021-04-01 / 2022-03-31: 87,5%2021-07-01 / 2022-06-30: 93,8%2021-07-01 / 2022-06-30: 66,7%2021-10-01 / 2022-09-30: 92,3%2021-10-01 / 2022-09-30: 60%2022-01-01 / 2022-12-31: 88,2%2022-01-01 / 2022-12-31: 66,7%2022-04-01 / 2023-03-31: 88,2%2022-04-01 / 2023-03-31: 60%2022-07-01 / 2023-06-30: 91,7%2022-07-01 / 2023-06-30: 71,4%2022-10-01 / 2023-09-30: 84,6%2022-10-01 / 2023-09-30: 60%2023-01-01 / 2023-12-31: 81,8%2023-01-01 / 2023-12-31: 80%2023-04-01 / 2024-03-31: 81,3%2023-04-01 / 2024-03-31: 75%2023-07-01 / 2024-06-30: 75%2023-07-01 / 2024-06-30: 66,7%2023-10-01 / 2024-09-30: 72,2%2023-10-01 / 2024-09-30: 88,9%2024-01-01 / 2024-12-31: 83,3%2024-01-01 / 2024-12-31: 66,7%2024-04-01 / 2025-03-31: 75%2024-04-01 / 2025-03-31: 66,7%2024-06-01 / 2025-06-30: 80%2024-06-01 / 2025-06-30: 71,4%2024-10-01 / 2025-09-30: 77,8%2024-10-01 / 2025-09-30: 60%2025-01-01 / 2025-12-31: 66,7%2025-01-01 / 2025-12-31: 66,7%2025-04-01 / 2026-03-31: 58,3%2025-04-01 / 2026-03-31: 55,6%2025-07-01 / 2026-06-30: 54,5%2025-07-01 / 2026-06-30: 50%
Eerste poging54,5%11 examens
Herexamens50%10 examens
CBR-bronbestand ↗

Minder dan 30 eerste examens: het percentage kan sterk schommelen bij kleine aantallen.

Alle cijfers en toelichting (44)

CBR-perioden overlappen en worden niet opgeteld. Geen gegevens betekent geen 0%.

Resultaten per CBR-opleidercode. Leerlingen en examenmoment beïnvloeden de cijfers.

PeriodeEerste pogingGeslaagdHerexamensGeslaagd
2025-07-01 / 2026-06-301154,5%1050%
2025-04-01 / 2026-03-311258,3%955,6%
2025-01-01 / 2025-12-311266,7%666,7%
2024-10-01 / 2025-09-301877,8%560%
2024-06-01 / 2025-06-302080%771,4%
2024-04-01 / 2025-03-312075%666,7%
2024-01-01 / 2024-12-312483,3%966,7%
2023-10-01 / 2024-09-301872,2%988,9%
2023-07-01 / 2024-06-301675%666,7%
2023-04-01 / 2024-03-311681,3%875%
2023-01-01 / 2023-12-311181,8%580%
2022-10-01 / 2023-09-301384,6%560%
2022-07-01 / 2023-06-301291,7%771,4%
2022-04-01 / 2023-03-311788,2%560%
2022-01-01 / 2022-12-311788,2%666,7%
2021-10-01 / 2022-09-301392,3%560%
2021-07-01 / 2022-06-301693,8%366,7%
2021-04-01 / 2022-03-311492,9%887,5%
2021-01-01 / 2021-12-311190,9%785,7%
2020-10-01 / 2021-09-301384,6%8100%
2020-07-01 / 2021-06-301376,9%887,5%
2020-04-01 / 2021-03-311283,3%475%
2020-01-01 / 2020-12-311675%683,3%
2019-10-01 / 2020-09-301478,6%580%
2019-07-01 / 2020-06-301984,2%6100%
2019-04-01 / 2020-03-312085%6100%
2019-01-01 / 2019-12-311994,7%580%
2018-10-01 / 2019-09-302095%977,8%
2018-07-01 / 2019-06-302090%1471,4%
2018-04-01 / 2019-03-312171,4%1668,8%
2018-01-01 / 2018-12-312373,9%1872,2%
2017-10-01 / 2018-09-302777,8%1573,3%
2017-07-01 / 2018-06-302777,8%1266,7%
2017-04-01 / 2018-03-312688,5%1275%
2017-01-01 / 2017-12-313187,1%1181,8%
2016-10-01 / 2017-09-302982,8%1369,2%
2016-07-01 / 2017-06-302584%1070%
2016-04-01 / 2017-03-312785,2%1566,7%
2016-01-01 / 2016-12-312479,2%1872,2%
2015-10-01 / 2016-09-302676,9%1681,3%
2015-07-01 / 2016-06-302475%1681,3%
2015-04-01 / 2016-03-312676,9%1283,3%
2015-01-01 / 2015-12-312281,8%977,8%
2014-10-01 / 2015-09-302491,7%1070%
Lokale vergelijking

Hoe staat deze rijschool ervoor?

Positie bij CBR Rijswijk #38van 81

vergelijkbare rijscholen voor auto · b

Bekijk de hele ranglijst bij CBR Rijswijk
Vergelijkingsscore 29,4/100
Eerste poging 50% 10 eerste examens op deze locatie
Examenlocatie Rijswijk 2025-07-01 – 2026-06-30
Hoe vergelijken we?

We vergelijken dezelfde voertuigcategorie en verslagperiode bij dezelfde CBR-examenlocatie. Alleen de eerste examens op deze locatie tellen mee, niet het schooltotaal. Standaard zie je de locatie met de meeste eerste examens van deze rijschool. De vergelijkingsscore weegt CBR-resultaten voor 70% en de Google-beoordeling van de hele rijschool voor 30%. Voor CBR gebruiken we de 95%-Wilson-ondergrens: die houdt rekening met het aantal examens. Een ondergrens van 30% geeft 0 componentpunten en 70% geeft 100; daartussen loopt de schaal lineair. Dit is niet het gewone slagingspercentage. Google krijgt 20 beoordelingen van 4,05 als neutraal startgewicht, zodat kleine aantallen minder zwaar wegen. De aangepaste Google-rating van 3,2 geeft 0 componentpunten en 4,9 geeft 100; daartussen loopt de schaal lineair. Buiten deze grenzen toppen we elke component af. Voor een score zijn minstens 10 eerste examens op deze locatie en 5 Google-beoordelingen nodig. De Wilson-ondergrens rekent kleine aantallen zelf al af, dus een kleinere school komt binnen zonder voordeel. Een positie verschijnt vanaf 5 vergelijkbare scholen; gelijke scores delen een positie. Deze schaalgrenzen zijn redactionele keuzes, geen gemeten minimum of maximum. De rangorde gebruikt de ongeronde score; afgeronde scores kunnen gelijk lijken. Prijzen tellen niet mee. Dit is onze redactionele vergelijking, geen CBR-keurmerk of voorspelling van jouw slagingskans.

Ervaringen op Google

Opgehaald op 4 sep 2026

Fragmenten uit opgehaalde Google-reviews, nieuwste eerst binnen onze steekproef. Dit zijn niet alle reviews.

A Afantrouss
5/5
Hele toffe rijschool, geen lange wachttijden voor een examen. En een vaste rij instructeur wat in mijn geval erg handig was. Kort om, gewoon doen!
Lees verder op Google
Aran
5/5
Beste rijschool in omgeving zuid-holland. Ik reed hiervoor bij een andere rijschool en je ziet gelijk verschil. Het is niet alleen een goede rijschool maar…
Lees verder op Google

Over de rijschool

Rijschool ALKAR in Rijswijk en Voorburg is dé plek voor het behalen van je rijbewijs. Wij staan bekend om onze focus op kwaliteit en persoonlijke begeleiding. Iedere rijles wordt afgestemd op jouw unieke behoeften, zodat jij leert rijden op de manier die het beste bij jou past. Wij geloven niet in een standaardaanpak. Daarom bekijken we per leerling wat de meest effectieve leermethode is en passen we onze lessen hierop aan. Dit doen we met behulp van innovatieve en bewezen technieken die jouw leerproces ondersteunen en versnellen. Je krijgt les van een vaste instructeur met ruime ervaring. Onze instructeurs zijn getraind om met verschillende typen leerlingen te werken en begrijpen dat iedereen een eigen tempo en leerstijl heeft. Daardoor kun jij leren rijden op een manier die het beste bij jou past. Bij rijschool ALKAR bieden we rijlessen in een uitgebreid werkgebied, zodat jij altijd kunt lessen in jouw omgeving! Onze rijschool is actief in de volgende plaatsen en regio's:

Lees verder op de website van de rijschool ↗
  • Lesauto: Auto (schakel), Auto (automaat)
Bron: website van de rijschool ↗

Lesprijzen en pakketten

Nog geen lesprijzen bekend. Vraag het actuele aanbod bij de rijschool op.

Contact en locatie

CBR-opleidercode
2158R8
Adres
Ellertsveldlaan 97
2548ND 'S-GRAVENHAGE
Telefoon
+31633919161
E-mail
[email protected]
Website
alkar.nl
Op de kaart1 rijschool

Bij benadering: plaatscentra, geen bevestigde lesadressen.

Examenlocaties

  • Rijswijk Zh (Lange Kleiweg 30)
  • Zoetermeer (Zilverstraat 40)

Dit zijn examenlocaties uit de verslagperiode, geen bevestigde les- of ophaalgebieden.

Vragen voor je proefles
  • Blijf ik bij dezelfde instructeur, en hoe vaak kan ik lessen?
  • Wat kost een les, hoe lang duurt die en wat zit er in een pakket?
  • Wat zijn de voorwaarden voor afzeggen, stoppen en terugbetaling?
  • Hoe bespreken we mijn voortgang en wanneer ik klaar ben voor het examen?
Bronnen en correcties

Schoolgegevens komen van de eigen website en kunnen verouderd zijn.

Bronnen: Rijschool

Geïmporteerd op 2026-09-03. De ranglijst is van Theorio en is geen aanbeveling van het CBR. Denk je dat gegevens verkeerd zijn gekoppeld? Vermeld de opleidercode wanneer je contact opneemt.